Filter
Filter
Sıralama seçin
Görünüm:

Bileklik konusunda seçici olan erkeklerin tercih ettiği modellerden biri de kazaz bilekliklerdir. Kazaziye sanatı olarak da bilinen bu modelin geçmişi çok eskilere dayanıyor. 1914 yılında Karadeniz’e Rus orduları ile birlikte gelen Kafkasyalı ustalar, geri gitmemiştir ve Trabzon’a yerleşmiştir. Trabzon’da bu ustaların yaptıkları kamçı sanatına da kazaziye denmiştir. Bu konudaki bir diğer teori ise kazaziye sanatının Mezopotamya uygarlıklarından Lidyalılar’a kadar uzanmasıdır.

Genelde altın ve gümüş kaplama el işçiliği yapılan kazaziye sanatını bileklik, tesbih, küpe gibi takı ve aksesuarlarda görebilirsiniz. Tesbihane’de yer alan 1000 ayar gümüş erkek kazaz bileklikler ise birbirinden güzel el işçiliği ile yapılmıştır. Tüm erkek kazaz bileklik modellerine en uygun fiyat ve kapıda ödeme seçeneği ile sahip olabilirsiniz.

Son dönemde erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir diğer takı çeşidi de doğaltaş erkek bileklik modelleridir. Bu kategorimizde akik, kaplangözü, oniks, kehribar gibi doğaltaş bileklik modellerine ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.