Filter
Filter
Sıralama seçin
Görünüm:

Ateş kehribar tesbihler, diğer kehribar tesbih modellerine göre daha farklı üretilmektedir. Sıkma kehribarlar ve damla kehribarlar gibi doğal bir yapıya sahip değildirler. Özelliklerine göre de farklı renk ve boyutlarda olabilirler. Kimyasal bileşenlerden oluşan ateş kehribar, genelde tesbih üretiminde kullanılmaktadır. Zaman içinde de renk değişimine uğrayabilirler. Ateş kehribarlar aynı zamanda usta işi tesbihler olduğu için tesbih severler tarafından da sıkça tercih edilir. Farklı kalitelerde oldukları için iki ateş kehribar arasında fiyat farkları da olabilmektedir.

Ateş Kehribar Tesbih Çeşitleri

Kehribar tesbihler genel olarak sıkma, dama ve ateş kehribarlar olarak 3 gruba ayrılır. Damla kehribar tesbihlerde özel fosiller kullanılmaktadır. Sıkma ve ateş kehribar tesbihler de usta işi olduğu ve fosil kullanıldığı için daha değerlidir. Kadınlar için de takı ve aksesuarlarda kullanılan ateş kehribarlar, erkeklerin en sevdiği tesbih modellerinden biridir. Bu nedenle uzun süre tesbih kullanmak istiyorsanız ateş kehribar tesbih modellerimizi mutlaka incelemenizi öneririz.

Reçinenin fosilleşmiş hali ile meydana gelen ateş kehribarın tesbih çeşitleri farklı renklerden oluşabilmektedir. Bu model tesbihlerde ağırlıklı olarak kırmızı, sarı, yeşil, turuncu gibi renkleri görebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.