Filter
Filter
Sıralama seçin
Görünüm:

Kolyeler, hem kadınlarda hem de erkeklerde en sık kullanılan takı ve aksesuarlardan biridir. Kolyelerin temel bileşeni zincirleridir. Bunlar da genelde altın ve gümüş gibi değerli madenlerden yapılır. Genellikle de kolye ucu dediğimiz ek parçalara sahiptir. Kolye uçları da inci, pırlanta, safir, yakut, gümüş, altın gibi birçok değerli ya da değerli madenden meydana gelir.

Çok eskiden beri insanlar tarafından kolyeler, geçmişte zenginlik ve statü sembolleri olarak kullanabilmekteydi. Daha da eskiye gitmek gerekirse eski çağlarda kullanılan kolyelerde tüy, kemik, çeşitli kabuklar gibi maddeler kullanılmaktaydı. Günümüzde ise kolye çeşitleri bir hayli fazladır. Erkekler ağırlıklı olarak düz zincir kolyeleri tercih etse de, kadınlar da bu durum biraz daha farklıdır. Bu nedenle bir kadın için en az kolye kadar kolye ucu da önemlidir.

Çeşitleri en fazla olan kolye türleri gümüş kolyelerdir. Değerli bir madde olmasının yanında ekonomik olarak da altın, pırlanta ve diğer değerli taşlara göre de çok daha ucuz olmasından dolayı kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilir.

Kolye Çeşitleri

Kolyeleri kadın ve erkek kolye modelleri olarak ikiye ayırabiliriz. Kadınların kullanabileceği kolye çeşitleri erkeklere göre çok daha fazladır. Altın kolye, gümüş kolye, pırlanta kolye, doğaltaş kolye, deri kolye gibi birçok çeşidi rahatlıkla bulabilir ve zevklerine göre satın alabilirler. Erkeklerde de çeşit az olmasa da, kadınlara göre biraz daha dar çeşit mevcuttur. Erkeklere özel altın kolyeler bulunsa da, daha çok gümüş kolye ve doğaltaş kolyeleri tercih ederler.

Gümüş Kolye Modelleri

Kolyeler arasında çeşitlilik açısından en zengin modeller gümüş kolyelere aittir. Çeşitlerle doğru orantılı olarak da kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği kolyeler gümüş kolyelerdir. Bunun da birkaç nedeni var. Gümüş kolye, diğer değerli madenlere göre daha ucuzdur. Tercih edilmesinin en önemli sebebi de budur. Şık tasarımlara sahip olması, zengin ürün yelpazesi sayesinde de her yerde kolaylıkla bulabilir ve bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz.

Gümüş kolyelerin çok fazla tercih edilmesinin diğer sebebi de kombinlerinizle iyi bir uyum yakalamasıdır. Kombinlere uygun her tarzda gümüş kolye bulunabildiğinden şıklığınızdan asla ödün vermezsiniz.

Erkek, çocuk ve bayan kolye modellerinin tümüne bu kategorimizden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz. Bütün ürünlerde olduğu gibi kolyelerde de ücretsiz kargo, kapıda ödeme ve taksitli ödeme seçeneğinden yararlanın, Tesbihane kalitesinden vazgeçmeyin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.